wtorek, 2 czerwca 2009

Klejnot Imperium

Ach, Nuln, Nuln... jedyne w swoim rodzaju miasto w Imperium. Kojarzy mi się z Londynem z początków rewolucji przemysłowej - ten sam kwaśno smakujący smog, wiecznie zachmurzone niebo, budynki we wszelkich możliwych stylach architektonicznych. Tu żyją obok siebie ubodzy robotnicy (to jedyne miejsce w Starym Świecie, gdzie wytworzyła się już ludzka klasa robotnicza!) biegnący co rano do fabryki oraz rozpieszczeni arystokraci, spędzający dnie na niekończących się balach i spotkaniach towarzyskich. Kocham to miasto i gdy tylko mam okazję, umieszczam akcję prowadzonych przygód właśnie tutaj. Altdorf ma swoje ciasne uliczki i Kolegia Magii, Marienburg kanały, Talabheim krater a Middenheim skałę Fauschlagu, jednak moim zdaniem to właśnie siedziba rodu von Liebowitz ma w sobie najwięcej tego nieuchwytnego "czegoś".

Zgodnie z obietnicą udostępniam spolszczoną przeze mnie doskonałą mapę Nuln autorstwa Jackdaysa. Korzystam z niej już od dawna, a ostatnio przetłumaczyłam ją na polski na użytek swój i swoich graczy. Spytałam autora o pozwolenie i okazało się, że nie ma nic przeciwko temu, żebym umieściła mapę w Sieci dla wygody polskich graczy.

Plan miasta składa się z trzech wersji:

- mapy podstawowej
- mapy dzielnic (zaznaczonych kolorami)
- czystej mapy (w sam raz żeby wydrukować i wręczyć graczom, nie ma na niej prawie żadnych oznaczeń ani nazw miejscowych).

Dodatkowo tutaj znajdziecie plik readme z informacjami o źródłach występujących na mapie nazw.

W kwestii przekładu: tam gdzie tylko się dało, starałam się wykorzystywać istniejące już polskie tłumaczenie (głównie z Kuźni Nuln), nie czytuję jednak powieści o Gotreku i Feliksie, nie miałam więc możliwości sprawdzić, jak przetłumaczono niektóre nazwy w "Zabójcy Skavenów" i "Zabójcy Ludzi". Jeśli się gdzieś potknęłam, proszę o sygnał, natychmiast poprawię.

5 komentarzy:

 1. Witam w blogowym światku Warhammera :) i dzięki za tłumaczenie mapy. Co do hostingu plików to ja ze swojej strony polecam 4shared.

  Blog dodaję do obserwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze widzieć kolejny blog traktujący o WFRP ;) no i pierwszy zacny materiał :) Życzę powodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję :) Cieszę się, że mapy się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej. Niestety nie mogę otworzyć mapy. Czy byłabyś tak miła i dała mi jakiś link? Byłabym bardzo wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.kalevalahammer.com/p/page9.html
  Tutaj znajduje się źródło Map:)
  Świetna praca nad Polską wersją Lokacji:)

  OdpowiedzUsuń